Cinsel işlev bozuklukları hem erkeklerde, hem de kadınlarda fiziksel ve psikolojik açıdan problemler yaratabilir.

Günümüzde pek çok cinsel işlev bozukluğu tedavi edilebilmektedir. Erkeklerde sık karşılaşılan sorunlardan biri olan erkek boşalma, tedavi edilebilen cinsel sağlık problemlerinden biridir.

Peki penis büyütme ve kalınlaştırma nasıl yapılır?

Standart Penis Büyüklüğü Ne Kadardır?

Penis ereksiyon haline girdiği zaman, en ve boy olarak büyüme gerçekleşir. Erekte olmamış bir penisin standart boy uzunluğu 5 ila 8 cm arasındadır. Ereksiyon halinde ise ortalama olarak 10 ila 15 cm uzunluğundadır. Penis boyu ırk ve genetik olarak farklılık gösterebilir.

Türkiye’de erkeklerde ortalama penis boyu 12.5cm’dir. Penis boyu 7cm altına mikropenis denir. Genellikle penis büyütme operasyonları, penis boyu 11 ila 12 cm altında olan hastalar için önerilmekte, bu boy uzunluğu kısa olarak kabul edilmektedir.

Hastaların talebine ve isteğine göre, 11 ila 12 cm boyundan uzun penislerin de gerekli operasyonlar ile büyütülmesi mümkündür.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyondan görüşülerek, bu konu hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Karşılıklı görüşme ve fiziki muayeneden sonra, söz konusu operasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

Operasyondan önce ilk olarak hastanın talepleri dinlenir ve hastanın talepleri doğrultusunda doktor tarafından tavsiyelerde bulunulur. Nihayetinde hastanın ve doktorun ortak kararı doğrultusunda, ne tür bir operasyon gerçekleştirileceği ve penis boyunun ne kadar büyüyeceğine karar verilir.

Penis büyütme operasyonlarında süreci operasyon öncesi, operasyon ve operasyon sonrası olmak üzere üçe ayırmak mümkün:

Operasyon Öncesi: Operasyon öncesinde hastalar kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalı, 2 gün öncesine kadar alkol ya da yeşil çay tüketimi sınırlandırılmalıdır. Bir anestezi uygulaması yapılacağı için, operasyondan 8 saat önce yeme içme durdurulmalıdır.

Operasyon: Operasyon sırasında doktor tercihi ve hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Operasyon ortalama olarak 1 ila 1.5 saat arasında sürmektedir. Operasyon sırasında hastanın karın bölgesinden bir miktarı yağ alınır. Bu yağ hücreleri penise enjekte edilir ve penisin kalınlaşması ve büyümesi sağlanır.

Uzatma talebi olan veya penis boyu normal ölçülere göre kısa olan hastalarda pubik bölgeden yapılan kesi ile penisi pubik kemiğe asan bağlar kesilir. Böylece penis öne doğru uzamış olur. Bazı hastaların pubik bölgesindeki aşırı yağlanma ve penisin yağa gömülmesi nedeniyle penis kısa görünebilir (burried penis). Bu ameliyat ile pubik bölgedeki yağlar da alındığı için penis ortaya çıkar ve uzama sağlanmış olur. Yaklaşık 2-4cm kadar uzama sağlanmış olur.

Hasta operasyondan birkaç gün sonra normal hayatına dönebilir fakat 4-6 hafta süreyle cinsel ilişkiye girmemelidir. Penis kalınlaştırma yapılan hastalarda penis bandajı 2-4 hafta kadar uygulanabilir. Yağın anormal birikimini önlemek için masaj önerilebilir. Uzatma yapılan hastalara bağların yeniden yapışmasını önlemek için traksiyon (çekme-uzatma) egzersizi önerilir.

Operasyon Sonrası: Eğer hasta operasyonun kalıcı olmasını istiyorsa, o halde doktor tarafından 6 ay ya da 1 sene sonra ikinci bir operasyon önerilebilir. Çünkü işlem yağ enjeksiyonu ile gerçekleştiğinden, belirli bir süre sonra enjekte edilen yağın erimesi gibi bir durum meydana gelebilir.

Penis büyütme ameliyatı sonucunda peniste 2 ila 5 cm bir büyüme olması hedeflenir. Peniste ne kadar büyüme olacağının bilgisi, operasyon öncesinde hastalara verilmektedir.

İLETİŞİM FORMU

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz.

  WHATSAPP DESTEK

  Aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

  Penis Büyütmek İçin Cerrahi Olmayan Yöntemler var mı?

  İnternet ortamında cerrahi müdahale olmadan penisi büyütmeye yarayan çok sayıda bilgi dolaşıyor. Fakat bu bilgiler gerçeği yansıtmıyor. Penis büyütme için başarısı bilimsel olarak kanıtlanmış olan tek yöntem cerrahi müdahaledir.

  Operasyondan Sonra Herhangi Bir Cinsel Haz Kaybı Yaşanır mı?

  Operasyon sonrasında cinsel haz kaybı yaşanması gibi bir durum söz konusu değil. Aksine erkeklerde hem fiziksel hem de psikolojik olarak pek çok olumlu etkisi olacak, cinsel ilişki sırasında hem erkeklerin hem de kadınların mutlu olması sağlanacaktır.

  İLETİŞİM FORMU

  Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz.

   WHATSAPP DESTEK

   Aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.
   author-avatar

   Op. Dr. Muhammed Maşuk Okumuş

   20.01.1984 tarihinde Van'da doğdum. 2001-2007 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesini birincilikle bitirdim. 2007-2013 yılları arası Bursa Şevket Yılmaz hastanesinde Üroloji ihtisası yaptım. Yaklaşık 10 yıl Edirne, Çanakkake ve Bursa'da Devlet Hastanesinde çalıştım. Şuanda Üroloji uzmanı olarak Bursa VM Medicalpark hastanesinde görev yapmaktayım.